Відпочинок в Закарпатті: Ужгород, Мукачево та гори

Закарпатська область України - це воістину багатство всієї країни. Прикордонний з Угорщиною, Словаччиною та Румунією район, Закарпаття - унікальне місце для відпочинку в будь-який час року. взимку Карпати - Це Гірськолижний відпочинок, Термальні джерела, оздоровлення та бази відпочинку (це курорти Буковель, Драгобат, Славське). В інший час - це чисте повітря, гори, мінеральні джерела, зелені долини і самобутня культура. А ще - розваги і запам'ятовуються походи на байдарках, спуски по гірських річках, катання на конях або на квадроциклах.

А гора Говерла зі своїми легендами і висотою 2061 м над рівнем моря - найвища точка українських Карпат, підкорення якої може змінити життя. Карпати хорошідля лікування та оздоровлення своїми благотворними джерелами та мінеральними та солоними озерами (яких на території Карпат 32!). Круглий рік популярний курорт Трускавець з мінеральними водами, відомими в усьому світі-Нафтуся, Моршинська і Трускавецька.

Літній і Зимовий відпочинок в Карпатах – це незабутні враження, тому що гори – це чудово! І одна безсумнівна перевага - це доступні ціни на проживання та всі послуги, які повністю відповідають потребам і організації якісного відпочинку.Куди поїхати в Карпати?

Таке питання передбачає відповідь "куди завгодно", тому що гори там прекрасні скрізь. Але якщо ви хочете ще й культурного відпочинку, то відвідайте міста Івано-Франківськ, Ужгород і Мукачево - найпривабливіші для реалізації такого варіанту. І, звичайно ж, Львів, якому ми присвятили окрему статтю.

Івано-Франківськ вважається європейським містом з характерною архітектурою і пам'ятками.Тут простежується Польська спадщина. Це затишне і привабливе місто для туристів. Вікно в Європу - так називають Ужгород (колишня назва Унгвар) українці. Ужгород - важливий центр культури та історії, що триває вже понад 1000 років, що видно в архітектурі і забудови вулиць, тому Ужгород іноді можна переплутати з угорськими містами. І при всьому при цьому Ужгород - обласний центр Закарпаття.

Ужгород знаходиться в 785 км від Києва, в передгір'ї Карпат на висоті 120 м на річці Уж. Сюди можна приїхати як милуватися містом, так і насолоджуватися походами в гори.

Клімат і погода в Ужгороді

Клімат – помірно-континентальний, літо спекотне, зима м'яка. Карпати захищають місто від холодних повітряних мас, тому середньорічна температура повітря 10 °С. найбільша кількість опадів припадає на червень і липень. Найменше – у квітні та лютому. Вологість повітря в середньому 73%.

Транспорт: як дістатися до Ужгорода

Зручніше і швидше за все – поїздом. Найближча столиця - Будапешт, з Мінська до Ужгорода - 920 км, з Праги - 720. З другої половини XIX століття тут діє залізниця. Автобуси по місту почали курсувати в 1923 році, зараз в місті близько 20 маршрутів. Цікаво, що з усіх міст України тільки в Ужгороді немає електротранспорту. Але є аеропорт, унікальність якого в тому, що літаки пролітають повітряний простір Словаччини, щоб злетіти і зайти на посадку. Автобусне сполучення добре розвинене зі Львовом, Чернівцями, Раховим та Києвом. Ходять також маршрутки до Чопа і Мукачева.

Розваги та екскурсії по визначних пам'ятках Ужгорода

Головна стародавня пам'ятка Ужгорода – Ужгородський замок IX століття та Закарпатський музей народної архітектури та побуту – один з перших музеїв під відкритим небом в Україні. Собори, костели, синагоги, Ботанічний сад, Невицький замок та Горянська Ротонда – все це Ужгород, його старовинні будівлі та пам'ятки архітектури.